پیش از توضیح در رابطه با اتوکلاو بیمارستانی باید بدانیم که این محصول قرار است در کجا استفاده شود و اهمیت این موضوع چه میزان است ؟!

در بسیاری از بیمارستان ها برای دور انداختن مواد آزمایشگاهی و همچنین پسماند مان هایی که از بیماری های عفونی به وجود می‌آید نیاز به کیسه‌های هوا بند می باشد.

 

که احتمال نشتی و پخش شدن عفونت را به حداقل برساند به طور کلی اتوکلاو بیمارستانی این قابلیت را می دهد تا افرادی که وظیفه جمع آوری پسماند های بیمارستان را دارند ن با خیال راحت و با اطمینان کامل پسماندهای عفونی را درون کیسه قرار داده و به محل مناسب اعزام کنند.

 

 اما اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می گردد که بدانیم قرار است درون کیسه ها موادی مانند خون ادرار مدفوع و ترشحاتی که از بیماران عفونی دریافت می شود درون این کیسه قرار گیرد به همین خاطر اهمیت اتوکلاو بیمارستانی بیشتر برای ما تولیدکنندگان این محصول حائز اهمیت است.

 

 به همین خاطر نهایت سعی و تلاش خود را برای تولید محصول با کیفیت و کاملاً تست شده به کار می بندیم.

 برای امحا کردن از بین بردن مواد عفونی نیاز به تجهیزات خاصی است که پرسنل بیمارستان با این تجهیزات و این فرایند درگیر هستند.

 

در روش اتوکلاو از کیسه های زباله نسوز استفاده می شود این کیسه‌ها باید تحمل بالا در برابر حرارت را داشته باشند و همچنین از دوخت قابل قبولی جهت قرار گیری و مقابله با حرارت را دارا باشند.

اما اهمیت دوخت زمانی مشخص می گردد که دمای ۱۴۰ درجه برای از بین بردن و ضدعفونی کردن مواد حاوی کیسه اتوکلاو این مجموعه داده می شود اهمیت کشسانی و ضخامت در این محصول نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

 

 در صورت عدم رعایت اصول در تولید این این محصول خسارات جبران ناپذیری اصل پخش شدن عفونت در بیمارستان و انتقال به دیگر بخش ها میگردد .

تولیدی سلفون شکیل با سالها تجربه در تولید این محصول همچنین گرفتن تست های لازم جهت  کشسانی و دوخت کامل بدون نشتی این اطمینان را به شما عزیزان خریدار می دهد تا با خیال راحت این محصول را سفارش دهید.

 

 نام دیگر کیسه اتوکلاو کیسه زباله ای نسوز هم شناخته می شود

 

 به همین دلیل اینکه کسی نسوز نامگذاری می شود که مواد حاوی درمانی کیسه تا دمای ۱۴۰ درجه حرارت می بیند و نسوز بودن کیسه اتوکلاو باعث می گردد تا مواد عفونی به طور کامل از بین رفته و خطرات ناشی از پخش شده این مواد به حداقل برسد.

 

اتوکلاو بیمارستانی

 

نشتی کیسه اتوکلاو

 در صورتی که نشتی در کیسه اتوکلاو به وجود آید  احتمال خسارات جبران ناپذیری بیمارستان را و همچنین جامعه ما را تهدید می کند پس به همین خاطر ما نهایت دقت خود را برای تولید این محصول به کار می بندیم.

 

در برخی از حالات امحای مواد حاوی این کیسه استفاده از مواد اسیدی جهت از بین بردن عفونت های موجود در کیسه استفاده می شود که این مواد خورندگی بالایی دارند.

اتوکلاو باید بتوانند مقاومت خود را در برابر مواد خورنده نشان دهد اما دلیلی که باعث میگردد تا این خورندگی آسیب به دوخت و همچنین بدنه اتوکلاو بیمارستانی نزند مواد پتروشیمی مخصوصی است که در زمان تولید این محصول استفاده می گردد.

 

به طور کلی تمام مواد غیر عفونی و عفونی آلوده شده با عوامل بیولوژیک شامل بقایای نمونه های محیط کشت تلقیح شده , پاتوژن های رشد کرده , سلول های انسانی , حیوانی و گیاهی , مواد آلوده شده به مدفوع انسان یا حیوان , محصولات خونی انسان و حیوان , ….. باید اتوکلاو شوند. مواد عفونی باید درکیسه های مخصوص اتوکلاو  با برچسب مخصوص خطر بیولوژیکی جمع آوری شوند سپس اتوکلاو شوند.

 

بیشتر از سه چهارم کیسه اتوکلاو پر نشود و برای اطمینان از نفوذ بخار به همه قسمتهای کیسه یا گره را شل کنید یا یک پیمانه آب به آن اضافه کنید.

اما نکته ای که در نگهداری و حفظ امنیت کیفی اتوکلاو بسیار مهم است عدم استفاده از مواد نوک تیز و قرار دادن آن همراه با مواد عفونی درون کیسه میباشد مواد نفتی نیز ممکن است باعث ایجاد نشتی در کیسه اتوکلاو شده پارگی یک کیسه را به دنبال داشته باشد به همین خاطر باید از مواد نوک تیز درون ظروف در بسته استفاده نمود.

 

حداقل زمان لازم جهت اتوکلاو کردن ۴۵ -۳۰ دقیقه می باشد حرارت مناسب ۱۲۱ درجه و فشار مناسب ۱۵ پوند بر اینچ مربع می باشد.

 

مایعات عفونی که اتوکلاو شده اند را می توان در سیستم فاضلاب ریخت ولی  آگار آب شده در اثر اتوکلاو را نمی توان در فاضلاب ریخت بلکه باید گذاشت تا سرد شود و سپس به عنوان زباله جامد دفع گردد.

 

کنترل استریل شدن کافی با  استفاده از نوار چسب های مخصوص اتوکلاو که دارای معرف رنگی هستند و آمپول های تست بیولوژی اتوکلاو که حاوی اسپور باسیلوس هستند مقدور میباشد واین کنترلها باید در هر بار اتوکلاو کردن انجام شود.

 

تولیدی سلفون شکیل با سالها سابقه پذیرای شما در کارخانه تولید کیسه اتوکلاو بیمارستانی بوده تا از نزدیک شاهد تولید این محصول باشد.

2 پاسخ

  1. آیا بعد از خرید اتوکلاو بیمارستانی ارسال به شهرستان به عهده شماست؟
    کیفیت این محصول چطور است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *